| AvalohAlyn a întrebat:

Hei! Am si eu planuri cu facultatea in viitor deci imi poate spune cineva mai multe despre Facultatea de Asistenta Sociala sau cea de Relatii Internationale si Studii Europene? Cam astea sunt optiunile mele(ar mai fi Istorie dar nu prea mai cred ca dau acolo)? La Facultatea de Asistenta Sociala din ce se da admiterea? Va rog sa ma ajutati cu informatiile astea.Dar admiterea la Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene? Din ce se da admiterea?
Funda.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

La Facultatea de Asistenta Sociala intri pe dosar si cred ca la fel este cazul si la cea de Relatii Internationale si Studii Europene. Sau cel putin asa era cazul acum trei, patru ani.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică (pentru OoBunnyoO):

Pe baza de dosar adica conteaza doar media de la bacalaureat nu?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, media de la Bac plus media din clasele de liceu. Nu stiu exact daca este vorba de 50%-50% sau este vorba de alt procentaj.

| hellothere1243 a răspuns:

La facultatea de studii europene (indiferent de departament) admiterea se realizează făcând media dintre două note obținute la două din cele 3 materii la care dai bacul, cu 4 zecimale.
La asistență socială nu știu.
La rise în engleză sau română ai vrea?