| ZuzulinaZoe1993 a întrebat:

Hei. La ce profil ar trebui să fiu ca să devin criminalist? Îmi trebuie chimie dacă vreau să fiu pe teren, gen?

Răspuns Câştigător
| ManTheMan8 a răspuns:

Profil real. Da iti trebuie chimie.

4 răspunsuri:
| Gray77 a răspuns:

Criminalist zici da? Stii ce-i ala?
E cel care ajunge primul la locul unei morti ma refer la o crima, ia doveziile necesare, amprente, pe care le inmaneaza detectivilor. Nu are legatura cu un profil de liceu, e vorba de politie, academia de politie, mai apoi la facultate sa te duci pe filiera de criminalistica.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Trebuie să faci școala de poliție/ academia de poliție, specializarea criminalistică.
Pa, pa.

| ZuzulinaZoe1993 explică (pentru Gray77):

Da, știu ce e ăla.
mno, am crezut că depinde și de profil că am mai auzit variante și nu am știut care e varianta corectă.
mulțumesc de răspuns ^^

| ZuzulinaZoe1993 explică (pentru ManTheMan8):

Mulțumesc mult.