| Amadeus04 a întrebat:

Am o întrebare. Deci, tocmai am terminat clasa a 8 a și vreau să plec pe un liceu cu profilul matematică-informatică ( intensiv informatică). Sunt din Iași, și am media de admitere pentru liceu de 8, 29. Ce liceu este mai apropiat de media asta de admitere și care este mai convenabil?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

La Moisil cred ca slabe sanse. Eu ti-as zice sa te duci la cel mai la indemina liceu pentru tine ca si timp pierdut pe drum si sa te apuci sa te pregatesti singur pe felia asta pentru admitere, daca chiar vrei sa urmezi o cariera in domeniu. Nu lasa scoala sa iti strice educatia!

4 răspunsuri:
| Havyna a răspuns:

Cuza, Cantemir sau Miron

| Amadeus04 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc! happy

| Amadeus04 explică (pentru Havyna):

Pentru Cantemir și Miron nu am media de admitere, iar la Cuza nu e intensiv informatică. Oricum, mulțumesc pentru recomandări, și data viitoare, la examenul următor, voi încerca să învăț mai mult pentru a face ce voi dori! happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amadeus04):

Examenele de la noi sunt niste mizerii. La Cuza la universitate, la info, inca se da admitere. Si - sa nu uitam - olimpicii intra fara admitere. Eu as zice sa nu te complici cu liceul sa fie super bun si sa traga de tine toti profesorii, ci sa il alegi pe cel mai apropiat de casa si sa tragi tu pentru olimpiade la info/mate/fizica.