| anonim_4396 a întrebat:

Eu acum sunt clasa a 7 a si as dori sa stiu daca ma pot transfera de la sfârșitul clasei a 8 a in UK, si daca m-ar angaja cineva de la 15 ani. As vrea sa fac scoala acolo, as putea sta la niste rude dar nu pot sta pe gratis. Stiu tot soiul de chestii pentru transfer, testele care se dau in Bucuresti ca sa iti vada niveulul cunoștințelor. Vreau un raspuns clar daca ma pot muta. Va rog sa comenteze doar cei care stiu si au trecut prin asta. MULȚUMESC!

2 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

De la 16 ani te poti angaja dar vei fi platita diferit fata de minimul pentru adulti.Vei castiga mai putin pe ora, probabil si munca o sa fie mai usoara pentru cei ca tine, pana la 18 ani.Fingers crossed!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

Mersi de raspuns! App stii cumva care ar fi salariile si la ce aș putea sa ma angajez?