| Cotin_Lucian_1976 a întrebat:

Hei TPU imi puteti da si mie niste idee? Am de facut un proiect la scoala "Meserii celebre" (de ales niste meserii si sa dam date despre ele)Mi-am ales doctor,bucatar,dansator,cantaret,vanzator si informatician. Imi puteti spune si mie date despre ei? Fundita mare, mare! :*

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Termenul ăsta "date despre ei" e foarte vag. Date biografice sau ce? Dacă luăm de ex. un doctor, putem da date despre el: Unde s-a născut, cu cine s-a însurat, câți copii a avut... Cum ți se pare? Fii și tu mai specific, la ce să se refere aceste "date"?

| Cotin_Lucian_1976 explică (pentru sabin89):

Date despre DOCTOR adica :faci la munca zi de zi, uniforma de lucru, cum se comporta la lucru, și alte date la fel.