| Andreeeush3369 a întrebat:

Heii, am auzit ca s-a scos Morometii si Iona din programa de bac, este adevarat?

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Da, asa este. Pentru programa de bac de anul acesta sunt destinatii autorii: Mihai Eminescu, Ion Creanga, I. L. Caragiale, Ioan Slavici, G. Bacovia, Lucian Blaga, Tudor Arghezi, Ion Barbu, Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu, G. Calinescu. Nu are rost sa te irosesti cu celelalte opere invatandu-le. Axeaza-te pe operele apartinand acestor autori si sigur vei obtine nota maxima.

| Andreeeush3369 explică (pentru Robertandrei4858):

Multumeeesc mult!