| denisamro a întrebat:

Heii, am dat recent competentele pentru bac, doar ca am dat doar doua dintre ele si pe ultima trebuie sa o dau in august fiindcă a intervenit o problema si n am putut sa o mai dau. Întrebarea pe care o am eu e : E posibil sa mi ridic diploma de bac înainte sa dau ultima proba in august? eu bacul îl dau pe 1-2-4 iulie, si înscrierile pentru facultate tot in iulie se fac, si nu as vrea sa ma înscriu la facultate abia in a doua sesiune, adică in cea din toamna, si de asta voiam sa va întreb daca este posibil sa mi ridic diploma de bac înainte sa dau ultima competența

4 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

Nu mai poți da probele scrise, imi pare rău.

| VoidEternal a răspuns:

Cum să-ți ridici diploma dacă nu ai luat toate probele?

Pe principiul, "trust me bro, iau sigur in august"?

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa iei diploma de BAC fara sa fii sustinut BAC-ul!
Din pacate, nici la facultate nu te mai poti inscrie, odata ce nu ai sustinut BAC-ul si nici nu se stie daca vei lua note de trecere.
Daca vei lua anul asta BAC-ul la sesiunea din toamna, poate ai norocul sa te inscrii la facultate daca mai raman locuri neocupate, pe la constructii sau facultatea de agricultura.
O alta varianta este sa te inscrii la anul la facultate si sa sustii examenele de admitere.

| denisamro explică (pentru VoidEternal):

COMPETENTELE digitale, la literatura romana sau lingvistice sunt niște probe de dat înainte de probele SCRISE LA BAC, repet, eu dau bacul in iulie, o competentă nu e ca nu am luat o laughing, nu am putut sa o dau din motive personale si o redau in august, dar bacul îl dau in iulie adică in prima sesiune happy