| Jessica1235 a întrebat:

Hello, trebuie să scriu o ipoteză la kinetoterapie dar nu prea știu ce e aia ipoteză, puțin ajutor vă rog, mulțumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută pe Gogle si informeaza te, pe TPU nu face m teme, alea le faci tu.

| dolceromania a răspuns:

Pai cauta in dex on-line ce inseamna,, ipoteza"!

| AnaD49 a răspuns:

Bună, ipoteza este in principiu o presupunere, pe care printr-o cercetare o poti testa, pentru a vedea dacă se confirmă presupunerea ta, sau se infirmă.
O ipoteză poate avea doua sau mai multe variabile.
Nu cunosc domeniul de kinetoterapie, dar am sa incerc sa iti ofer cateva exemple și din alte domenii.
Ipoteza 1: Cu cât folosești mai multe exercitii la sedintele de kinetoterapie, cu atat starea pacientului se poate imbunatatii.
Ipoteza 2: Cu cât sunt acordate mai multe amenzi, cu atat se crează mai putine accidente.
Ipoteza 3: Dacă temele acordate elevilor scad, atunci și notele acestora vor fi mai proaste.
Sper ca sunt de ajutor...

| Jessica1235 explică (pentru AnaD49):

Mulțumesc, mi-ai fost de ajutor.

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cautat în dex și nu m-a lămurit prea bine așa că am zis să întreb aici fiindcă poate cineva îmi va explicat în așa fel încât să înțeleg și eu. Stai liniștit că nu am nevoie să-mi faceți voi temele. Citește mai bine întrebarea, am spus că nu prea știu ce e aia ipoteză nu că aș vrea să-mi faceți voi temele fiindcă mie îmi este lene.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Ipoteza este atunci cand iti dai cu parerea despre un anumit subiect ')