| TipaDinGară a întrebat:

Hey.
Dacă media mea de admitere este mai mică decât media de admitere (de anul trecut) a tuturor liceelor din orașul meu, mai există vreo șansă să fiu repartizată la un liceul în faza computerizată? (Scuze, nu prea știu cum să formulez întrebarea)

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Greu! Am auzit la TV ca anul acesta mediile obtinute la examenul de absolvire sunt mai mari decat anul trecut.

6 răspunsuri:
| Solann a răspuns:

De ce va raportati voi la mediile din anii anteriori?
Conteaza mediile cu care se prezinta elevii din acest an.

| TipaDinGară explică (pentru mi25):

Ah, am înțeles. Mulțumesc mult oricum :']

| cheesehslayer a răspuns (pentru mi25):

Mediile de anul acesta sunt mai mici decat anul trecut

| mi25 a răspuns (pentru cheesehslayer):

Ai tu statistica? Un reprezentant al Ministerului invatamantului a spus ca sunt mai mari. Depinde si de localitate.

| cheesehslayer a răspuns (pentru mi25):

Nu, nu sunt, n am idee unde ai vazut, dar s au luat mai putine note de 5 anul acesta decat anul trecut, ceea ce rezulta note mai slabe, iti las un link aici sa vezi

https://observatornews.ro/......30355.html

| mi25 a răspuns (pentru cheesehslayer):

Ai dreptate. Era un comunicat mass media a ministerului.