| DeCeMaiContează a întrebat:

Hey! Eu de fapt nu stiu sigur daca chiar am ramas cu situatia neincheiata.Profesoara ne-a incheiat mediile in ultima zi deoarece nu apucase sa ajunga la clasa noastra.Prima data le-a incheiat in creion deoarece urma sa ne puna cele 2 note(e vorba de ed.fizica).Miercuri cand doamna diriginta ne-a calculat mediile, pe a mea mi-a calculat-o cu tot cu sportul. Daca nu punea in calcul si sportul, media mi-ar fi iesit mai mica.In aceeasi zi, am tras o privire in catalog in timp ce diriga numara absentele si am vazut ca eu nu am incheiata in creion, sau poate nu am vazut eu bine, dar asa imi amintesc.Joi a fost consiliu iar diriga ne-a pus pe grup doar data corigentei la logica(n-am ramas eu)si nu a pomenit nimic de vreo situatie neincheiata.La fel a fost si vineri la premiere, directorul a mentionat doar datele examenelor de corigenta si din nou, nu s-a pomenit nimic de elevii amanati sau de vreun examen de incheierea situatiei scolare.Cu toate acestea, inca am cateva suspiciuni si peste 1 saptamana sau doua am sa ma duc la liceu sa vad daca s-a afisat ceva in legatura cu asta.Nu vreau sa stau toata vacanta sa ma gandesc la chestia asta si sa-mi fac tot timpul griji.Eu as suna-o pe diriginta sa o intreb, dar mi-e cam frica sa nu ma certe si sa ma fac de ras.In plus, catre mine diriginta nu a spus nimic ca am situatia neincheiata la sport.Ce as putea face? Stiu ca am mai pus aceasta intrebare, dar as vrea sa aflu si alte pareri.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te la secretariatul școlii și roagă pe secretara să se uite în catalog. Ori, du-te la sala profesorală și roagă un profesor (oricare), să îți spună dacă ai situația neîncheiată, pentru a ști ce să faci în august, dacă e cazul. Situația neîncheiată se susține înaintea examenelor de corijență.
Să știi că la școală, încă mai sunt profesori care încheie mediile. Poate o găsești tocmai pe diriginta ta. Nu trebuie să îți fie teamă, ce va fi va fi! Hai, curaj!

| DeCeMaiContează explică (pentru floresdemayo):

Iti multumesc pentru raspuns! Cred saptamana viitoare ma voi duce pana la liceu sa vad daca s-a afisat ceva in legatura cu asta sau o voi suna pe diriginta.As vrea sa te mai intreb ceva:stii cumva daca trimite scrisoare acasa daca am ramas cu situatia neincheiata?

| floresdemayo a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Nu trebuie să fii așa speriat! Du-te acum, nu săptămâna viitoare. Dacă poți, chiar azi. Nu vrei să ai un weekend fericit? Du-te că nu-i nimic grav. Nu cred că primești scrisoare acasă, dar nu pot să îți spun exact, fiindcă nu îți cunosc diriginta. Oamenii recaționează diferit. Dacă are suficient timp, o face... : ))

| DeCeMaiContează explică (pentru floresdemayo):

Hey happy Da, eu din nou laughing Tocmai acum mi-am amintit ca sambata este ziua dirigintei si am sa o sun sa-i urez "La multi ani" si am sa o intreb si daca mi-a incheiat media. Oricum, am sa ma duc si la liceu saptamana viitoare sa ma interesez.Iti multumesc din nou pentru ajutor! :*

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Cu rușinea mori de foame acționează țigănește și ai șanse

| MariusFD96 a răspuns:

Sun-o. Ce atata retinere. Este diriginta ta iar tu ca elev e normal sa te interesezi de situatia ta. Nu te faci de ras cu nimic. Poti sa-i zici ca ai vrut sa fii sigur ca ai trecut la toate. Deci n-are de ce sa te certe.