| Orannginna a întrebat:

Hey hello! Vreau si eu o lamurire va rog...am de facut la lb romana un studiu de caz pe tema "formarea constiintei istorice", cls XI-a big grin. Ideea este urmatoarea: in nici un caz nu vreau sa'mi fac tema pe net, vreau doar sa stiu ce anume trebuie sa scriu in acest studiu de caz, n'am mai facut pana acum si credeti'ma... mie imi place materia dar nici macar nu ne'a explicat ce fel de informatii sa atasam. Imi puteti spune ce anume ar trebui sa punctez intr'un proiect de genul? Adica pe ce trebuie sa ma focusez, ce materiale, critici, etc? Restul depinde de mine, doar o idee vreau. Mersi. happy

Răspuns Câştigător
| clawss a răspuns:

Teorii asupra genezei poporului roman si a limbii romane/ formarea limbii romane sinteza intre latinitate si dacism! Eu sunt in clasa a XIIa si le am facut anul trecut, daca imi lasi o adresa de mess pe mesaj privat o sa te ajut cu mai multe detalii!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a XI a...
Studiul de caz trebuie sa cuprinda : atmosfera epocii (contextul cultural, istoric, politic ); reprezentati si o scurta analiza asupra operelor lor; Concluzii; o scurta bibliografie in care sa precizeze scriitorii epocii respective...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o idee originala despre cum sa prezinti acest studiu de caz eu iti recomand o prezentare power point cu ajutorul unui video proiector happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca e stiudiu de caz, pe orice... Orice carte despre, articol, critici, poze, interpretari, etc.
Spor!

| ulykzz a răspuns (pentru clawss):

Trebuie si eu sa fac acest studiu de caz;
M-ai putea ajuta, te rog?

| Viktória_Kőrösi_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mai ai, asi dori si eu powepointul