| Rawr123 a întrebat:

Hey, imi puteti spune si mie cate ceva despre profilul economic? Iti trebuie multa matematica?laughing Problema este ca mie nu prea imi place matematica. si as vrea sa ma feresc cat mai mult de ea. Cat despre practica ce stiti? Am inteles ca te duci la un supermarket de exemplu si aranjezi produse pe raft etc straight face Nu as vrea sa fac asa ceva... Oricum, as vrea cateva sfaturi. Thanks.

5 răspunsuri:
| Dianaㄨ a răspuns:

Se pune accent pe economie, matematica nu e la fel de importanta ca la mate-info, putem spune doar ca la stiintele naturii, adica BAC-ul se da M2, fata de mate-info unde se da M1 si, la economic faci practica, chestii...
Dar nu se neglijeaza matematica, oricum.
Daca vrei sa scapi de tot de ea, da la filologie sau stiinte sociale, ori alt profil tehnic.
Succes!

| csintalan a răspuns:

Da se face matematica 3 ore pe saptamana, are si avantajele ei un astfel de Colegiu sau Liceu. Dar fara matematica nu este scoala nicaeri

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Si despre practica, depinde din ce oras esti. In unele licee nu se face, ori, pur si simplu faci chestii minore in incinta liceului.

| Rawr123 explică (pentru Dianaㄨ):

Sunt din Bucuresti.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Rawr123):

Atunci, nu stiu sa te ajut, eu sunt din Valenii de Munte.