| TeManancCuNutella a întrebat:

Hey!
Nu ca eu sunt proasta sau asa ceva... Dar maine dau examen la stiinte si nu stiu nimic, am fost atenta in clasa, invat, dar nu imi ramane in memorie laughing. Dar in general sunt 3 cea mai desteapta din clasa, da anul asta nu stiu ce am straight face.
Deci sa revenim, imi puteti da si mie niste metode d copiat, fituitci... Orice in afara cu telu, si sa nu ma prinda profu :d. Aaa, si va rog nu-mi spuneti, "punete p invatat" sau asa ceva happy
Mz kiss

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna,uite,eu nu o sa-ti recomand sa recurgi la metoda copiatului, ci o sa-ti spun sa incerci sa iei niste capsele de lecitina.Ajuta foarte mult memoria si in felul acesta nu vei mai uita ceea ce inveti happy. Pana una alta incearca sa mai citesti cu atentie materia pentru examen si ai sa vezi ca vei reusi. Bafta la ex si sa imi spui maine ca ai luat nota marewinking

11 răspunsuri:
| X3MSHOT a răspuns:

Daca esti fata fa-ti copiute si baga-ti-le in sutien...

| Andr3e a răspuns:

Ftuici? Phai o foiaieverticala lunga in care scrii ce crezi uh pe ea sh o bagi in pantofbig grin

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Incearca copiuta tip arcordeon,
http://forum.softpedia.com/......i-4900.JPG
nu-ti zic sa te pui pe invatat, dar daca chiar nu vei putea sa copiezi?
singurul bun lucru la copiute e ca tu cand scrii poti memora.
Adica la mine merge si ajung sa nu am nevoie de copiute.

| BiancaStoran a răspuns:

Mai bine este sa inveti! Ia-ti niste medicamente care ajuta invatatul si retinerea! Sau daca vrei scrie intr-un caiet raspunsurile si fotogrsfiaza ce ai scris, apoi poti copia!

| AcelasiOm12 a răspuns:

Sa copii zici ...he he. daca chiar vrei sa copii si sa nu fii prinsa...iti recomand casti de copiat fara fir.dai niste banuti dar stii ca copii intr-un hal fara de hal =)
Sunt handsfree-uri compatibile cu orice model de telefon
•Au doar 3 mm;
•Nu au fir;
•Nu se vad in ureche;
•Se extrag usor;

Răspuns utilizator avertizat
| DarkSkittles a răspuns:

Azi am dat test la matematica si sunt in clasa a V-a...a fost fff greu dar cred ca iau nota bine si iti spun eu ce sa faci: scrie pe o hartie ce nu poti memora(ideile principale) si citeste-le de vreo 17 ori. Dup-aia pune hartia cu ideile principale deoparte si incearca sa-ti aduci aminte ce scrie pe hartie, si fa asta de 5 ori.In pauza dinaintea orei cu "nenorocirea" repeta putin ce ai invatat. SUCCES! thumbs up

| sorinL1 a răspuns:

Te simti bine cand minti ca esti desteapta?

| TeManancCuNutella explică (pentru sorinL1):

Daca vrei sa stii nu mint
Dar esti asa increzut ca nu iti dai seama oh go on

| corolav a răspuns:

Pe mine nu m-ai convins că eşti deşteaptă. Dimpotrivă. La ortografie eşti de nota 4.Plus că eşti pusă şi pe furt. Aşa că!
Mai bine te-ai pune pe învăţat!

| TeManancCuNutella explică (pentru corolav):

Daca nu ma crezi, asta e, n.am ce sa fac, si plus sa stii ca nu stau in Romania ...asa ca...