| Adnosius a întrebat:

Sunt student la UPB Energetica si as vrea sa stiu daca bursa sociala vine la luna sau pe semestru.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista 2 feluri de burse de ajutor social, sa spunem o bursa normala si una ocazionala. Prima se acorda lunar iar a doua in anumite ocazii (pentru imbracaminte, maternitate sau deces in familia studentului).

2 răspunsuri:
| Adnosius explică (pentru Ioandelasal):

Daca este vorba de decesul al ambilor parinti, ce fel de bursa este?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Adnosius):

Si de unde vrei sa stiu eu ce bursa ai primit tu?
Ca ipoteze:
-Daca parintii au decedat anterior intrarii in facultate sau in anul anterior atunci vei primi una normala, ce se acorda lunar.
-Bursa ocazionala se acorda imediat dupa data decesului, o singura data.