| Sjhxjcks a întrebat:

Îmi foloeste la ceva informatica/ticul dacă vreau sa dau la psihologie?

6 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Ma gândesc ca trebuie sa stii sa lucrezi într-un Excel, sau într-un program indiferent de cariera pe care ți-o doresti.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

In orice domeniu ai nevoie de competente Digitale: sa stii ce e aia o pagina Web, sa cauti pe Google, sa trimiti un email, sa completezi un excell etc.
Informatica e cu totul altceva, inseamna programare, algoritmi, software etc. Daca nu vei lucra in domeniu, nu ai nevoie de Informatica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar pentru dezvoltarea ta personala

| DandG2304 a răspuns:

Gestiunea pacientilor, cautarea informatiilor pe google, crearea de continut, etc. Iar pentru tine, ca viitor student: gestiunea informatiilor, retinerea mai usoara a esentialului dintr-un curs

| sierra1 a răspuns:

Prima doar așa, pentru inteligența ta in formare (îi zice gândire algoritmică și computațională) iar de a 2 a te lovești intr-un mod sau altul TOATĂ VIAȚA

Așa că decide tu

| sierra1 a răspuns:

Prima doar așa, pentru inteligența ta in formare (îi zice gândire algoritmică și computațională) iar de a 2 a te lovești intr-un mod sau altul, TOATĂ VIAȚA

Așa că decide tu...