| Mihaela_Cristian_1985 a întrebat:

Imi spuneti va rog, care e lungimea Dunarii?

22 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Deci tu știi să cauți pe google "TPU" și să apeși să pui o întrebare și să o scrii dar nu știi să pui direct ceea ce cauți pe Google. E paradoxal, la fel ca idioțenia.

| Sn4k3 a răspuns:

2.860 km, e mai rapid daca cauti pe google.

| suntserios a răspuns (pentru Sn4k3):

Da trebuie sa te duca si minte sa cauti pe google

| Sn4k3 a răspuns (pentru suntserios):

Adevarat laughing

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Mihaela_Cristian_1985,
Lungimea acestui fluviu este de aproximativ 2.860 kilometri! Acesta însă crește cu 15 cm pe an! big grin
Mulțumesc,

| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

20.000 km

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

20.000 km? Adică jumătate din circumferința Pământului?

Nici dacă ar avea izvorul în cel mai vestic punct al Europei și s-ar vărsa în Marea Japoniei nu ar avea mai mult de 10.000 km.

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Ba daca nu sti de gluma nu mai corecta eu doar am facut o gluma you are a *** stupid tongue

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Daca vroiai sa faci o gluma, ar fi trebuit sa spui ca lungimea Dunarii este "cinci ani-lumina". Intelegi diferenta? Trebuie sa fie evident ca e o gluma, altfel lumea se intreaba daca faci o gluma sau chiar crezi ce spui.

Poate ar trebui sa cauti o carte, "Humour for dummies". Cu siguranta exista.

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Ti-am spus daca nu sti de gluma nu mai corecta

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Iar eu ți-am explicat că problema este la tine: TU nu știi să faci o glumă. Și dacă tot vorbim despre lucruri pe care nu le știi, nu stai prea bine nici cu limba română.

Dar este ok, poți să te oprești din vorbit. Și din glumit.

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Man don't correct me you dont know kidding

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Don't*

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

:-)))
Ok, adaug si limba engleză pe lista lucrurilor pe care nu le stăpânești. Vorbești engleza ca un chinez care a trăit jumătate de viață în Cecenia.

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Ma ia aratami cum vorbesti tu engleza sa vad daca vorbesti corect

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Arata-mi*

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Cred că nu ești încă pregătit pentru o limbă străină. Arată-mi tu mai întâi că știi cum se folosesc cratimele și virgulele.

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Dupa nume se vede ca esti un copil care nu are ce face decat sa se ia de oameni pe tpu.ro

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Am discutat până acum despre geografie, despre umor, despre limba română și despre limba engleză. Ai "picat" la toate.
Ești sigur că vrei să continuăm discuția și pe alte teme?

| Leonard_Luca_2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Nici nu te mai bag in seama hai pa

| johnnny123 a răspuns (pentru Leonard_Luca_2002):

Prima alegere înțeleaptă!

| Adam_Cristian_Maxim_1976 a răspuns:

Pebune omule spui pe TPU mai bine intrebi un tagan pe strada