| SchiZz20CMrecords a întrebat:

In ce oras din Romania pot gasi o facultate buna de medicina?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facultatea cea mai renumita este cea de la Cluj.

| beautifulpeople a răspuns:

Depinde ce fel de medicina. Oricum facultati de genul sunt in Cluj, Bucuresti si cred ca si la Timisoara, deci depinde de tine

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cea mai renumită din ţară este Babeş Bolyai din Cluj. Se spune că e cea mai bună în acest domeniu. Pe lângă ea, la fel de bună este şi Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi, Universitatea Titu Maiorescu din Bucureşti. Depinde de tine, care oraş îţi este mai accesibil.

Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Aoleu ce sfaturi ai dat.

"Babeş Bolyai" din Cluj nu are facultate de medicina. Universitatea de medicina din Cluj se numeste "Iuliu Hatieganu"

"Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi" iarasi nu are facultate de medicina. Universitatea de medicina din Iasi se numeste "Grigore T Popa".

In Bucuresti universitatea de medicina serioasa se numeste "Carol Davila".

Esti total pe alaturi dar dai sfaturi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conform unor clasamente oficiale

Universitatea de Medicina si Farmacie „Carol Davila" din Bucuresti
Universitatea de Medicina si Farmacie „Gr. T. Popa" din Iasi
Universitatea de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu" din Cluj-Napoca

se incadreaza in prima grupa valorica pe baza celor mai performante proiecte de invatamant.

Apoi

Universitatea de Medicina si Farmacie din Craiova
Universitatea „Ovidius" din Constanta
Universitatea de Medicina Si Farmacie „Victor Babes" din Timisoara
Universitatea de Medicina si Farmacie din Targu Mures

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://stirileprotv.ro/......mania.html
O zi frumoasa sa ai:)

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Clujwinking

| AnOniM77777 a răspuns:

Iasiwinking
Bafta

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru suntserios):

Nu m-am referit la medicină la cea din Iaşi şi Bucureşti. Încearcă să o ajuţi tu dacă consideri că eu nu am făcut-o şi lasă deoparte jignirile. Mulţumesc!

| AlisPretty a răspuns:

Bucuresti si Timisoara