| mariacazcu a întrebat:

In prima zi de scoala la ce ora se asteapta in curtea scolii? dau funda si scoala incepe pe 14 sau15 septembrie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cursurile preuniversitare ( clasele 1-12 ) încep în 14 septembrie 2015!
În general, cursurile ar trebui să înceapă la ora 8 dimineaţa; dar, de obicei, Festivitatea de deschidere este la ora 9-10;)
Asta în cazul unităţilor unde Festivitatea de deschidere nu are loc Vineri sau Sâmbătă...

Vezi structura anului şcolar 2015-2016 în O.M.E.N. nr. 4496/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016

Toate cele bune!

12 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Scoala incepe luni 14 septembrie, iar festivitatea e in mod normal de la ora 9:00 dimineata.

| AFR81 a răspuns:

Se va anunta la voi la scoala. N-avem noi de unde sa stim.

| mariacazcu explică (pentru AFR81):

Ne va anunta la scoala in vacanta?crying(((

anae vor anunta la scoala in vacanta?crying((

| AFR81 a răspuns (pentru mariacazcu):

Da, fratele meu. Cand eram eu la scoala, acum cativa ani, mergea cineva si se uita pe usa si vedea acolo scris frumos pe o foaie, negru pe alb. De asemenea, daca dadeai un telefon la scoala, aflai. La liceu cand eram, directorul posta cu cateva zile inainte pe facebook data la care trebuia sa venim.

| AC4S4 a răspuns:

Eu incep la 9, pe 14 septembrie.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pe 15 si depinde de scoala ta ora. La mine la scoala se organizeaza o festivitate dimineata pe la 8-9 si o alta la ora 12-13, insa la prima pot veni toti iar la a doua doar 5-8.

| mariacazcu explică (pentru dragosbogdan001):

Tousi pe 15 este marti.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru mariacazcu):

Ai dreptate voiam sa spun 14 m-am grabit si am scris gresit. Stiu clar ca pe 14, m-am interesat la colegi.

| nlko a răspuns:

Incepe pe 14 septembrie si ora depinde de scoala.Mai bine mergi acolo inainte si intrebi.

| AKARA0 a răspuns:

Pai din cate stiu pe 14 septembrie, te duci la 12 ca sa nu stai 10 ore.

| Sweet155 a răspuns:

Pe la ora 9 si incepe pe 14 septembrie.

| EnjoyNightcore a răspuns:

9 cred