| mariacazcu a întrebat:

In prima zi de scoala la ce ora se asteapta in curtea scolii? dau funda si scoala incepe pe 14 sau15 septembrie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cursurile preuniversitare ( clasele 1-12 ) încep în 14 septembrie 2015!
În general, cursurile ar trebui să înceapă la ora 8 dimineaţa; dar, de obicei, Festivitatea de deschidere este la ora 9-10;)
Asta în cazul unităţilor unde Festivitatea de deschidere nu are loc Vineri sau Sâmbătă...

Vezi structura anului şcolar 2015-2016 în O.M.E.N. nr. 4496/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016


Toate cele bune!

12 răspunsuri:
| EnjoyNightcore a răspuns:

9 cred

| Sweet155 a răspuns:

Pe la ora 9 si incepe pe 14 septembrie.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pe 15 si depinde de scoala ta ora. La mine la scoala se organizeaza o festivitate dimineata pe la 8-9 si o alta la ora 12-13, insa la prima pot veni toti iar la a doua doar 5-8.

| AKARA0 a răspuns:

Pai din cate stiu pe 14 septembrie, te duci la 12 ca sa nu stai 10 ore.

| Tera a răspuns:

Scoala incepe luni 14 septembrie, iar festivitatea e in mod normal de la ora 9:00 dimineata.

| nlko a răspuns:

Incepe pe 14 septembrie si ora depinde de scoala.Mai bine mergi acolo inainte si intrebi.

| AFR81 a răspuns:

Se va anunta la voi la scoala. N-avem noi de unde sa stim.

| AC4S4 a răspuns:

Eu incep la 9, pe 14 septembrie.

| mariacazcu explică (pentru dragosbogdan001):

Tousi pe 15 este marti.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru mariacazcu):

Ai dreptate voiam sa spun 14 m-am grabit si am scris gresit. Stiu clar ca pe 14, m-am interesat la colegi.

| mariacazcu explică (pentru AFR81):

Ne va anunta la scoala in vacanta?crying(((



anae vor anunta la scoala in vacanta?crying((

| AFR81 a răspuns (pentru mariacazcu):

Da, fratele meu. Cand eram eu la scoala, acum cativa ani, mergea cineva si se uita pe usa si vedea acolo scris frumos pe o foaie, negru pe alb. De asemenea, daca dadeai un telefon la scoala, aflai. La liceu cand eram, directorul posta cu cateva zile inainte pe facebook data la care trebuia sa venim.

Întrebări similare