| Claudiu34483 a întrebat:

In propoziția "Vreau cele MAI amuzante poze cu cele MAI amuzante persoane din Ialomița!" care "mai" se scrie împreunat și care se scrie cu cratima?

3 răspunsuri:
| claudiad a răspuns:

Amandoua se scriu impreunat, in mod evident. Nu e nici o diferenta intre cele doua, sunt folosite in acelasi context. "mai mult", "mai bine", "mai frumos"
"m-ai suparat", "m-ai surprins". Nu poti simti diferenta? Intra pe google si cauta diferenta intre ele, acolo iti explica mai bine din punct de vedere gramatical.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru claudiad):

Impreunat... super
fac si copii? rolling on the floor

| ℓαυяα a răspuns:

Se scrie fix așa cum ai scris. In contextul asta nu se pune cratima.