| suntcuriossastii a întrebat:

In strainatate se fac operatii la scara mai larga decat in Romania pentru ca exista aparatura mai buna nu? happy

4 răspunsuri:
| ioan452 a răspuns:

Logic, au aparatura performanta, doctori mai buni și spitale curate fata de spitalele de la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și doctori mai mulți, și mai competenți. În România, fără șpagă, doctorul refuză să-ți închidă plaga cu fire de sutură (un caz s-a întâmplat la mine la spital), iar noi, fiind popor de sărmani, nu prea "merge bine" șpaga de 500 lei.

În străinătate, se mai respectă jurământul lui Hippocrate. La noi...winking

| alina2k18 a răspuns (pentru ioan452):

Medicii romani sunt super buni si vazuti foarte bine in afara mai ales in specialitati chirurgicalewinking vezi ca in strainatate, mai ales in vestul Europei tot de romani dai si prin UK si Germania nu te opereaza John si Wolfgang ci Arjun, Mohammed si Ahmedwinking
Aparatura si curatenie : pe Bucuresti stam bine, in tara stiu ca e jale mai ales in orasele mici.

| Sofer a răspuns:

Doctori mai buni și aparatura mai buna ca în România.