| tpu12345678 a întrebat:

Inainte de,,mă,bă,măi,băi etc,,se pune virgulă?
spune,bă
spune mă
Dar spune bă Alex(unde se pune virgula sau se pun virgulele)
plus,ce sunt mă, bă etc ca parte de vorbire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mă, se pun virgule...dar e urât să folosești astfel de apelative. Cel mai frumos e să le spui oamenilor pe nume sau folosind alte cuvinte frumoase: tati, mami, iubitule, iubito, dragă...etc.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da spune bă nu ai fost la școală? Ce ai invatat bă in atîtia ani? Nimic mă.

| AnastasiaK a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Se pare că ati învătat la aceeasi școală happy

Bula
| Bula a răspuns:

Ba, daca ai fi invatat la scoala, atunci n-ai fi pus astfel de intrebare.
Pacat de timpul pierdut, ma!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se pune virgula.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnastasiaK):

De ce trebuie tu sa ma judeci? de ce?

| sierra1 a răspuns:

Intâi de toate, lasă DUPĂ virgulă, spațiu!

| AnastasiaK a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru că doar Dumnezeu judecă, iar eu nu cred în el, dar mă consider totuși divină tongue

Altă întrebare ai? laughing

| StrongHeart a răspuns:

Bă,nu stiu.

| mgtow a răspuns:

Ar trebui pedepsiti crunt aia care folosesc ma - ba - bai - bah - fa pentru ca ma scoate din sarite sa-i aud asa. Tarani style nu oameni de rand.

| GigelusG a răspuns (pentru AnastasiaK):

Păcat ca nu ti a raspuns, mai voiam dramă?