| Yamx a întrebat:

La ce medie generala se obtine premiul trei? thinking

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tai.Dar normal pana in 9.00 se ia premiul 3

| Alberta98 a răspuns:

Depinde cine are media mai mare ca tine:*

| Anddreee a răspuns:

Depinde de mediile colegilor.
Spre exemplu la clasa mea premiul trei a fost la 9.70, iar la alta clasa unde erau elevi mai slabi a fost 8.80.
Ce diferenta!

| Tynnna a răspuns:

Pai...premiu trei il ia cel de pe locul trei in topul elevilor cu cele mai mari medii. De exemplu media cea mai mare dintr-o clasa poate sa fie si 8, a doua medie ca marime sa fie 7, 90 = locul 2 si a treia medie 7, 80 = locul 3. Nu exista o medie anume pentru locul 3, pentru ca nu toate clasele au elevi la acelasi nivel. E doar un top.

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Aici sunt mai multi factori care pot determina asta.

In primul rand, de rezultetele la nivel de scoala.

In al doilea rand de rezultatele clasei tale.

Scoala hotaraste din cat in cat descresc mediile pentru un anumit premiu.

Bafta!

| Yamx explică (pentru Anddreee):

La mine locul trei a fost 8.30 si ceva... iar locurile doi si unu, 9.88 si 9.91. Mi se pare o diferenta enorma straight face.

| andrei a răspuns:

La mine s-a luat cu 9.94.

| LedaMB a răspuns (pentru Yamx):

Chiar este o diferenţă enormă. o.o"
La mine premiul trei s-a luat cu 9 fix.