| asperger a întrebat:

La ce varsta ma pot inscrie la scoala de soferi pentru categora B? Am 17 ani facut in luna martie si as vrea sa aflu daca ma pot apuca de scoala urmand ca examenul sa-l dau la anul in martie.Multumesc si Funda

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| asperger explică (pentru RoryM):

Sigur mai e valabila? asta inseamna in decembrie sa invat sa conduc

| RoryM a răspuns (pentru asperger):

Eu mai stiam ceva de 17 ani, termini doar orele de legislatie, abia cand implinesti varsta de 18 ani vei avea voie sa te urci la volanul masinii.
Dar nu este mai bine sa dai cand faci 18 ca sa conduci dupa ce ai luat totul? Daca faci o pauza mai poti uita din lucrurile esentiale.
Parerea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te apuci de scoala cu 3 luni inainte sa faci 18 ani si abia dupa ce implinesti 18 sa dai examenele

| asperger explică:

Practic nu pot face scoala decat prin decembrie sau ianuarie(nu suport cand e zapada) sad

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru asperger):

Astepti pana in primavara daca nu suporti zapada