| ThePlayer a întrebat:

La facultate cum se face impartirea pe grupe? Se ia strict in ordine alfabetica sau se ia in considerare si ce limba straina ce-ati ales?

6 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Cred ca se ia alfabetic,nu are cum sa se ia dupa limba straina pe care ai ales-o.E exact ca la examen, te pune pe grupe, alfabetic, pe clase, dar si dupa profilul pe care l-ai ales.

| minrest a răspuns:

Spune ce facultate, ce grupe si in general fii mai clar ca tu nu stii cum e la facultate. La grupele de seminar si laborator poti face cerere sa schimbi grupa.

| minrest a răspuns (pentru Ralukafay):

Ce grupe, Liana? Daca dai sfaturi, spune despre ce grupe vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programul de licenţă predat într-o limba străină are propriile grupe, formate din cei care au aplicat pentru acesta (grupe ordonate alfabetic).
Idem şi la repartizarea pe grupe la predare în limba română, alfabetic, nu contează media.
Dacă numele tău de familie începe cu T, o să ai între 18-25 de colegi, al căror nume de familie o să înceapă tot cu litera T. (și poate câțiva cu Ș sau Ț)

| Ralukafay a răspuns (pentru minrest):

Nu credeti ca sunteti destul de mari ca sa stiti ce grupe? Adica vrei sa dai la facultate si nu stii ce grupa?

| minrest a răspuns (pentru Ralukafay):

Dupa doua facultati si studii postuniversitare, avand si prieteni in invatamantul universitar, stiu orice entitate ai putea denumi ''grupa'' la universitate, tocmai de asta am nevoie sa stiu ce numesti tu ''grupa''. Si la ce limbi straine te referi? Facultatea nu e liceu. La Istorie se face istorie, la Matematica, matematica. La unele facultati se face o limba moderna in anul trei, asta e asa o mica familiarizare cu limba respectiva.