| linarkfts a întrebat:

La un liceu adventist se face religie adventista pe profil mate -info sau nu are legătură?

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Stai că ne-ai băgat în ceață! Ce legătură are religia cu matematica? Fii mai clar.

| linarkfts explică (pentru gabicoo):

Dacă fac relegie adventista pe profil mate-info?
Sau măcar se face religie la liceu? Chiar nu stiu.

| gabicoo a răspuns (pentru linarkfts):

Teoretic și legal ar trebui să studiezi, la religie, programa confesiunii căreia îi aparții sau să nu studiezi deloc religia. Dar bănuiesc faptul că liceul respectiv este privat și îți poate impune prin contract să studiezi la religie programa confesiunii adventiste.

| linarkfts explică (pentru gabicoo):

Eu sunt ortodox. Cum aș putea să nu fac relegia adventista?

| gabicoo a răspuns (pentru linarkfts):

Mergi și întreabă la liceu. Există și varianta de a nu face religie - cred că asta este soluția in cazul tău. Și eu am o rudă ortodoxă la un liceu privat, majoritatea elevilor fiind neoprotestanți - cultul penticostal. A solicitat să nu facă religie și nu face.

| linarkfts explică (pentru gabicoo):

Si nu o să mi se pună nota la religie sau nu o să fie printre materile mele dacă nu o fac?

| gabicoo a răspuns (pentru linarkfts):

Da! Fără note și fără medie la religie.

| linarkfts explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc mult pentru răspunsuri!