| GigiDurul a întrebat:

La Universitatea Politehnica Timisoara e obligatorie alegerea unui sport? Nu stiu ce am citit si mi-a lasat impresia asta.

Răspuns Câştigător
| mili25 a răspuns:

Da! Ai o lista si iti alegi tu ce vrei sa faci

10 răspunsuri:
| bnx19 a răspuns:

Dai la poli?

| Adry05 a răspuns:

Da, la orice facultate (mai putin medicina mi se pare) e obligatoriu sa-ti alegi un sport. Ai o lista intreaga cu sporturi din care trebuie sa alegi si trebuie sa ai 10 prezente din 14

| GigiDurul explică (pentru bnx19):

Da

| bnx19 a răspuns (pentru GigiDurul):

Si eu happy. Dau la AC! Tu?

| GigiDurul explică (pentru bnx19):

Si eu la fel. Merg pe secția de automatica si informatica aplicata

| bnx19 a răspuns (pentru GigiDurul):

Cum stai cu învățatul pentru admitere? Ti.ai luat culegerea?

| GigiDurul explică (pentru bnx19):

Momentan sunt clasa a 11a. Mi-am cumpărat culegerea si mi-am propus sa rezolv toate Exercițiile in următoarea casante de vara. La momentul de fata nu merg la meditații la matematica, dar o sa merg in clasa a 12a. Care e situația ta?

| bnx19 a răspuns (pentru GigiDurul):

Eu sunt a 12a. Am inceput sa fac cate putin, nu prea m.am stresat atat pentru admitere, sper sa intru. Meditatii fac dar in ultimul timp am lasat.o mai moale. De acum ma pun serios de treaba. Iti sugerez sa fii serios si sa inveti din timp, nu ca mine. Daca ai sa rezolvi culegerea aia nu o sa ai probleme. Singura problema este ca exercitiile din culegere sunt destul de grele majoritatea, dar usor usor daca te tii de invatat o sa mearga treaba.

| GigiDurul explică (pentru bnx19):

Mulțumesc pentru sfaturi! Apropo, la ce Polithnica mergi? (Ma refer la oraș)

| bnx19 a răspuns (pentru GigiDurul):

Tot la Timisoara