| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris, la scoala, la "Micul Matematician" clasa a IV-a.Credeti ca e greu concursul? Si daca va ajuta: scoala Ion Cranga nr 9 din Suceava, clasa a IV-a B.Deci e greu?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, eu ştiu că pisicile de ciocolată sunt inteligente, deci te vei descurca. Acum 2 ani, când eram în clasa a IV - a, la fel cum eşti tu acum, am participat la concursul Micul Matematician şi... am luat Premiul I! Nu au fost grele subiectele, sigur te vei descurca. Recapitulează ce crezi că vă va da la concurs şi... mult succes! Toate concursurile la care am participat mi-au dat experienţă, acum sunt în clasa a VI - a şi am media 9 la matematică. O seară bună! happy

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie toate numerele naturale de3 cifre carese pot formanumai cu cifrele 0 si 3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e greu daca inveti bin si esti destept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ce greau eee sunt si eu inscrisa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca nu e greu uitate pe micul matematician.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o problema la mate cine da rezolvare DAU Funda: Mihai participa la concursul micul matematician. Fiind Intrebat pe ce loc sa clasat el raspunde: Numarul elevilor din fata mea reprezinta a cincea parte din numarul celor clasati dupa mine. Stiind ca diferenta dintre cele dowua numere este 36, afla locul ocupat de mihai si numarul total al concurentilor. Pls rasp. ori aici ori pe id stunt.charger pls

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La problema cu mihai este intrebat mihai sta pe al x-lea loc si nr elevilor parca este 45. Da nu stiu sigur daca e 45 nr elavilor.Bye,Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e gre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu gred ca este greu concursul micul matematicia clasa a 4 a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e char asa de greu la unele probleme dar unele sunt foarte foarte grele.Ai grija! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte foarte greu m-am inscris si eu am obtinut 199 de puncte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba ala care zice cu 199 de puncte nu e adv. pentru ca se pot obtine doar 100 de puncte

| MiSskAt-xx a răspuns:

Am fost si eu intr-a 4a la acest concurs si nu pot spune ca este greu. thinking Trebuie sa fii atenta si sa lucrezi din cartea concursului, caci subiectele sunt luate de acolo. [din cate imi aduc eu aminte din clasa a4ahee hee]
Bafta!

| Mitsuu a răspuns:

Eu chiar azi am dat concursul. Iar eu sunt in clasa a IV-a. Sunt niste subiecte foarte usoare.Sunt 4 exercitii.Iti urez mult succes si numai note bunehappy.

| taretare a răspuns:

Nu sunt sigur da nu cred cai greu bafta la concurs

| NinaDobrevFan a răspuns:

Nu