| MamaSuper a întrebat:

Mama unei colege din clasa fetei mele mai mari sta cu copiii la scoala ZILNIC in fiecare pauza, uneori chiar participa la ore! Pe cei mai multi dintre parintii din clasa ii deranjeaza lucrul acesta, inclusiv pe mine, deoarece simt ca le invadeaza spatiul si ii fac sa se simta incomfortabil. Vreau sa stiu, este legal sau nu ca parintii sa stea in scoala cu copiii?

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Am mai auzit sa mai stea cu copiii la gradinita chiar la inceput, dar nu la scoala.Ar trebui ca parintii sa vorbeasca cu directorul sa aiba o discutie cu mama respectiva.Nu cred ca este vreo lege sau in regulamentul scolii este prevazut sa ceva.

| MamaSuper explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Gândește-te ca sunt in clasa a 7ea, totusi. Plus, ceea ce ma deranjeaza este ca aceasta mama manipuleaza copiii! Le da bani, le da mancare... Da mita la profesori pentru a-i schimba notele fetei ei! Mi se pare revoltator...

| Elena12Maria12 a răspuns:

Acest lucru nu e permis.Ar trebui sa anuntati directoarea. S-ar pute sa stea cu copilul respectiv daca acesta are pribleme de sanatate sau mintale(handicap).

| MamaSuper explică (pentru Elena12Maria12):

Are scolioza, dar nu cred ca este un motiv.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru MamaSuper):

Deloc nu este motiv, cel mai bine ar trebui ca toti parintii sa faca plangere la directoare sau la inspectoratul scolar.