| anonim_4396 a întrebat:

Municipiul Iasi se incadreaza in scenariul verde sau galben de scoala dupa urmatorul tabel?

https://is.prefectura.mai.gov.ro/......022021.pdf

5 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Pai e desenat cu galben, deci galben.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RaduRobertRO):

Dar este galben acolo si galben deschis si galben inchis.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Municipiul Iasi se refera doar la orasul Iasi din judetul Iasi, rata fiind de 1, 33. Deci e scenariul galben. Celelalte nuante de galben sunt pentru diferite zone ale judetului Iasi (Miroslava, Pascani etc).

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, au gresit culorile. laughing Barnova e cu 0 cazuri si apare cu nuanta de galben. Trebuia sa fie marcata cu verde.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cauta telverde pe google si da telefon si intreaba, aia TREBUIE sa stie
pentru ca, nu imi cer scuze sa observ, pdf-ul tau e total pe dinafara, auzi:
9 BALS 0, 00
12 BARNOVA 0, 00
17 CIOHORANI 0, 00
deci au 0, 00 la mie, dar, sunt trecute cu galben inchis NU verde CUM AR TREBUI!
SI o tona sub 1 care de asemenea ar trebui sa fie tot verde din cate stiu eu