| jdhhdjdhdcostii668 a întrebat:

Neata TPU, se poate sa ma transfer anul asta (sunt a 9 a) la un liceu cu profil bilingv eng? Am bilingvul ca l-am luat, dar la ce dai diferenta? Gen la mate si romana dai teste? Doar din materia de a 9 a? Cat de greu este?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"e poate sa ma transfer anul asta (sunt a 9 a) ...cat de greu este?"

foarte-foarte așa că anulă ăsta NU te transferi

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate in clasa IX-a ca nu se fac favoruri la copii care nu au fost capabili sa intre la liceele bune, dar acum vor transferuri.

in orice caz, transferurile se pot face numai inainte de inceperea anuluis colar cu 2-3 saptamani inainte (aug_sept) si numai daca intrunesti conditiile legale.

| jdhhdjdhdcostii668 explică (pentru sierra1):

Relaxeaza te nu ti pierde timpul pe o platforma de genul daca nu esti in stare sa o folosesti in mod pozitiv

| jdhhdjdhdcostii668 explică (pentru Violleta2022):

Nu te a intrebat nimeni de ce sunt eu la liceu "gresit". Putea i doar sa raspunzi la intrebare simplu. da mersi, cred?

| sierra1 a răspuns (pentru jdhhdjdhdcostii668):

"mod pozitiv" ar fi să te mint să-ți spun că anul ăsta te muți?

E de preferat ADEVĂRUL dar iți displace, așa-i?

| Violleta2022 a răspuns (pentru jdhhdjdhdcostii668):

Nici nu-ti va aproba nimeni favoritismul asta, nu putem aproba ca un copil lenes care nu a fost capabil sa invete, sa ajunga la licee bune, la care nu a fost capabil sa intre din cauza medilor mici.
Vei avea ocazia sa intri la anul, dupa ce sustii examenele de diferenta si evidnet dovedesti ca ai media egala sau mai mare ca a aultimului intrat la acel profil.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Fiecare liceu are o pagina web, unde exista si informatiile astea despre transfer.
Uita-te acolo.