| troleibuz a întrebat:

Nu credeti ca o cariera de profesor ar trebui sa inceapa mai tarziu in viata? Cum ne pot pregati pentru o profesie niste oameni fara experienta intr-un domeniu? Ma refer la facultati unde exista profesori de 24 de ani.

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La ce facultati is profi de 24 de ani lol? Poate cel mult doctoranzi sau masteranzi care tin un laborator sau seminar, atat.

| darrio2007 a răspuns:

Unde ai vazut asta? Vorbesti sa n-adormi.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Daca iti doreai si tu sa ajungi profesor mai credeai la fel? laughing

Si asa ne pierdem toata tineretea pana ajungem sa facem ce ne dorim. Exceptand cantaretii, actorii sau modelele, ca aia isi pot incepe cariera si la 13 ani daca vor.

| PsyhoChild a răspuns:

Si ai prefera sa iti invete copiii o baba de 60 de ani care nu stie decat sa se planga de sistem?
Prefer pe cineva mai tanar, mai emancipat la societatea din zilele noastre care e in stare sa foloseasca o aplicatie cand i se cere si aici ma refer la zoom, classroom si meet

| troleibuz explică (pentru darrio2007):

La mine in facultate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai daca nu lucreaza cum sa capete experienta.
Consider ca 3-4 ani de facultate plus 2 ani de master sunt suficienti pentru a preda o materie, profesorii deja au un plan de lectie stabilit, doar il urmeaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru troleibuz):

Poate sunt asistenti. Sau doctoranzi, nu profesori care au catedra.

| Adry05 a răspuns:

ăia sunt eventual asistenți universitari și în principiu predau o materie super simplă sau sunt luați din lipsă de personal. oricum nu-s văzuți ca profesori propriu-zis

| troleibuz explică (pentru darrio2007):

Fac acelasi lucru orice denumire ar avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discriminezi in functie de varsta. Nu judeci bine.