| hecamefrommetalland a întrebat:

Nu doresc să vă împărtășesc o experiență obositoare (de citit ),nu vreau răspunsuri gen,,demonii sunt prostii create de biserică pentru a ne speria,,.De-a lungul timpului oamenii care vedeau demonii au fost catalogați nebuni de sceptici(cărora le doresc și eu necredință din partea altora),e adevărat,nici eu nu cred orice pasăre de pe garduri, totuși cred în existența unor ființe malefice.Am auzit multe despre VÂNĂTORII DE DEMONI,oameni marginalizați de societate(un vânător de demoni este diferit de un EXORCIST,vânătorii ucid demonii,exorciștii cel mai adesea le cer să iasă din persoana posedată în numele DOMNULUI),părăsiți de familie,prieteni și simpatie datorită locului lor de muncă.Din câte știu vânătorii își pierd tot mai mult din aspectul uman,ajungând să semene uneori cu îngerii sau demonii(contraziceți-mă dacă greșesc). Întrebarea mea este : Care din voi îmi poate da cât mai multe informații despre vânătorii de demoni?
PS:Răspunsurile ofensatoare,ironice la adresa mea sau a gândurilor mele, jignitoare și de alt tip vor fii respinse!

Răspuns Câştigător
| KrEaThYvE a răspuns:

Ok, nu sunt in subiect cu demoni, e viata ta faci ce vrei dar ar fi de preferat sa -ti faci un hoby, si apropo nu nu cersesc funda... doar am spus ca daca te-a ajutat sa imi dai

23 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Ma depaseste intrebarea dar te poti uita la filmul demon hunter 2005 imdbbatting eyelashes

| KrEaThYvE a răspuns:

In opinia mea, nu cred ca exista demoni, sfatii etc... dar pe de alta parte se vorbeste mult despre acesti,, monstri,, si cred ca au un scop, un fir de adevar in ele, vanatori de fantome... in opinia mea nu ma impresioneaza deoarece acesti demoni sunt regasiti foarte rar, iar acesti vanatori nu prea au ce face, doar nu au : un aspirator de fantome etc
asta e opinia mea, care in concluzie cred ca nu merita sa vanezi,, monstri,, funda?

| Marian619 a răspuns:

Eu cred ca esti super tare daca crezi in demoni si chestii din astea, nu pot sa-ti raspund la intrebare dar sa stii ca te respct

| hecamefrommetalland explică (pentru KrEaThYvE):

1.Nu dau funda celor care o cer.
2.Nu e vorba de aspiratoare, e bizară idea.
3.Sunt mulți demoni, dar nu ai cum să știi, nu prea pot fii văzuți!

| hecamefrommetalland explică (pentru Marian619):

Mersi frate, înseamnă mult ceea ce spui.

| Senzaționalul a răspuns:

Nu vreau sa te simti cumva jignit sau ofensat, dar crede-ma ca asa ceva nu exista.(Ma refer la vanatorii de demoni). Existenta demonilor nu o neg.
Era un fel de serial foarte interesant pe Investigation Discovery cu 2 frati din America care mergeau in cele mai bantuite cladiri de pe continent si incercau sa faca probe pentru a dovedi existenta paranormalului in acele cladiri. Aveau aparatura speciala: Diferite aparate foto care pot fotografia in intuneric si care surprindeau urmele de racoare sau caldure si faceam EVP-uri.(Mergeau prin cladiri si puneau diverse intrebari gen: E cineva aici? Si dese ori primeau raspunsuri.)
Serialul se numeste Ghost Lab.

| hecamefrommetalland explică (pentru Senzaționalul):

Punem pariu? Divizia vânătorilor de demoni a apărut din EXORCISM acum sute de ani, datorită faptului că oamenilor nu le convenea să elibereze cu greu un demon din sufletul unui om, apoi să-l lase să umble prin lume.Acest grup de oameni există și azi,preferând să ucidă demoni,salvând viețile celor,, posedați,,. Apar mereu noi recruți, care trebuie totuși să fie stabili psihic, să nu intre în nebunie, să devină total malefici.Mai multe informații despre demoni și pericolul uciderii lor, caută pe net, sunt destui vânători, guri sparte care au făcut public scopul lor.

| Senzaționalul a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Greu de crezut ce zici tu.
Totusi, demonii sunt entitati invizibile, cum ii pot "ucide"?

| hecamefrommetalland explică (pentru Senzaționalul):

Nu sunt neapărat invizibile, e nevoie de o anumite capacitate mintală și spirituală pentru a-i vedea.Prin ucidere se înțelegere trimiterea lor permanentă în iad sau distrugerea completă, prin mijloace violente, datorită puterii acumulate pentru a distruge demonii, vânătorii seamănă tot mai mult cu îngerii, unii chiar au o formă de aripi.
UITE o listă cu principii ale unui ucigaș de demoni:
1.Nu înjura, dezonora sau atenta la onoarea demonilor, majoritatea au fost îngeri cândva.
2.Nu intra prin efracție în casele oamenilor, este nevoie să respectăm legea.
3.Nu atenta la viața oamenilor posedați, ei sunt doar victime.
4. Ucide-l rapid, fără chinuri.
5.Nu îi arăta milă, eliminarea lui e cea mai mare izbăvire.
Probabil că deja sună prea fantezist pentru tine, așa că nu mai enumer.

| KrEaThYvE a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Auzi nu crezi ca e ceva... prea de copii sa iti doresti sa fi vanator de demoni, hai frate, asa vrei tu sa te realizezi.omorand demoni care nici macar nu exista (opinia mea. sau or exista nu contrazic dar totusi, ) ca sa fi vanator de demoni asta inseamna sa fie un demon la fiecare strada, plus ca un vanator pentru a se remarca... daca ar exista demoni ar trebui sa calatoreasa foarte mult si e obositor, treaba ta dar mie mi se pare, sau lasa faci ce vrei cu viata ta nu ma bag dar mi se pare aiurea

| Senzaționalul a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Chiar as vrea sa-mi dai prin Pm, daca vrei, un link de unde as putea citi mai multe despre asta.

| hecamefrommetalland explică (pentru KrEaThYvE):

Am spus că-mi doresc să fiu?

| KrEaThYvE a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Si eu ti-am spus ca nu te va ajuta cu nimic

| hecamefrommetalland explică (pentru KrEaThYvE):

La fel cum au spus profesorii mei când le-am spus că vreau să studiez demonologia, nu am spus că vreau să fiu un vânător de demoni, ci că vreau să-i studiez!

| KrEaThYvE a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

De studiat o poti face dar ca un hoby nu ca un... job sau sa te duci la o facultate chestii etc

| hecamefrommetalland explică (pentru KrEaThYvE):

Am spus că vreau să devin vânător? NU!
N-am zis că vreau să fiu, ci doar să-i studiez, îmi fac un club de cercetări oculte.

| hecamefrommetalland explică (pentru Senzaționalul):

Ăsta e un exemplu de minciună:
http://www.experienceproject.com/stories/Am-A-Demon-Hunter/1305737
Ăsta e un exemplu de întâlnire cu un demon:
http://www.experienceproject.com/stories/Am-A-Demon-Hunter/3192309
Ăsta exemplu de întâlnire cu un vânător (sau așa se crede):
http://www.experienceproject.com/stories/Am-A-Demon-Hunter/2024716
Știu,tot ce e acolo sună fantezist și aiurea, dar eu cred câteva chestii!

| hecamefrommetalland explică (pentru KrEaThYvE):

Nu am spus că cerșești, nu interpreta ceva dacă nu spun, când eu scriu pe TPU tot ce scriu e tot ce vreau să se înțeleagă.

| Outremer a răspuns:

Cineva chiar crede în poveştile cu demoni şi vânători de demoni?

| hecamefrommetalland explică (pentru Outremer):

Scepticismul tău asupra existenței unor ființe malefice este de neînțeles, încearcă să nu mai crezi doar ceea ce vezi și ce poate fii dovedit științific, deoarece știința e prea oarbă momentan pentru a vedea dincolo de limitele acestei lumi.

| Cosmin33petcos a răspuns:

Eu sunt sigur ca demonii exista! Daca nu se vad asta nu inseamna ca nu exista. E o chestie supera sa fii "vanator de demoni". Eu mi-as dori sa asist la o exorcizare! Ar fi ceva super!

| Șerban114 a răspuns:

Sfatul meu este să mergi la biserică (ortodoxă, nu greco-catolică) și acolo să vorbești cu un preot. Și să știi că nu e bine să le dorești altora răul.