| katherine09 a întrebat:

Pentru admiterea la facultate am vazut ca este nevoie de diploma de bacalaureat sau o adeverinta cu notele obtinute si foaia matricola. Le pot lua imediat a doua zi dupa ce se afiseaza rezultatele sau depinde de fiecare liceu? Ca as vrea sa ma inscriu saptamana asta la facultate.

Răspuns Câştigător
| dianna92 a răspuns:

Cred ca depinde de cat de rapizi sunt cei ce se ocupa de eliberarea foilor. A doua zi sunt slabe sanse sa primesti diploma, insa acea adeverinta ar trebui eliberata. Si eu am nevoie luni sa o iau si sper ca se vor elibera. Am inteles ca se lucreaza la scrierea lor inca de duminica dupa amiaza.

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Nu poti sa te inscrii oricand la facultate, fiecare facultate are o perioada de inscrieri. si iei diploma de la liceu pe care o dai si la facultate si cred ca saptamana asta care vine.

| dianna92 a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Problema e ca Universitatea Bucuresti, cea la care vreau sa ma inscriu eu, are inscrierile de pe 9 pana pe 15, deci la dispozitie am doar o saptamana. Ca sa nu mai spun ca stau in provincie, la 8 ore de mers cu trenul. De aia unii au nevoie de eliberarea cat mai rapida a documentelor, ca sa aiba timp sa le legalizeze si sa poate pleca sa se inscrie.

| EvangelineLovin a răspuns (pentru dianna92):

Deci ai timp o saptamana sa te inscrii. Nu te stresa doar pentru inscriere, o sa ai timp toata facultatea sa te stresezi la examene si alte alea! succes!