| Dilaa98 a întrebat:

Profilul mate-info ce posibilitaţi mi-ar putea oferi (meserii)?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Poti urma oricare din facultatile tehnice respectiv : Politehnica, Constructii, chiar Arhitectura, etc.
Ca si meserie : Inginer, Arhitect
Sau poti urma o Scoala Postliceeala tot cu profil tehnic.
Doar cu liceul absolvit cu bac, cred ca te poti angaja oriunde, nu cred ca profilul conteaza.
Totul e sa gasesti post.
Ca si meserie : Agent vanzari, Agent imobiliar, Casier, Functionar facturare,
Vanzator, Muncitor si multe, multe altele.

9 răspunsuri:
| GigiManivela a răspuns:

De la mate-info poti face aproape orice facultate (in afara de aia de a deveni profesor parca). Si eu sunt acelasi profil. happy

Funda?

| Dilaa98 explică (pentru zdrangoi):

Poţi face şi facultatea de medicină sau farmacie?

| GigiManivela a răspuns:

Da!

| zdrangoi a răspuns (pentru Dilaa98):

Da, sigur.
Insa aici iti trebuie cunostinte si in domeniul anatomiei, biologiei, materii pe care ar trebui sa pui accentul in liceu.

| Dilaa98 explică (pentru zdrangoi):

Ştiinţele naturii adică

| zdrangoi a răspuns (pentru Dilaa98):

Da.

| Dilaa98 explică (pentru zdrangoi):

Merci :*

| iubitaBaby a răspuns:

Cred ca te poti face si profesor de mate si de fizica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://pdfcast.org/images/s/2405/tablica-integrala.jpg Distractie placuta :))