| rozYy a întrebat:

Sal TPU, am nevoie si eu de cateva sfaturi sunt in clasa a12a si nu stiu ce oras sa aleg pentru facultate Timisoara (poli calculatoare) sau Bucuresti (acelasi domeniu ). Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| MaryD a răspuns:

Trebuie sa iei in calcul mai multi factori
1.Care oras iti place mai mult
2.Care camin merge cu bugetul tau
3.Care oras e mai aproape de familia ta
4.In care oras ai mai multe cunostinte care sa te ajute la necaz
5.Care facultate iti place mai mult
Sper ca te-am ajutat
(sper sa te ajute)
Gandeste-te la o balanta.Pe un taler pui Bucuresti iar pe altul Timisoara
Dupa ce ai,, Cantarit'' totul vezi in care parte e inclinata balanta

7 răspunsuri:
| balutza a răspuns:

Eu as alege Bucurestiul!

| DarYyaA a răspuns:

Bucuresti! E cel mai bun!
Funda love struck?

| micc a răspuns:

Timisoara,acolo cel putin nu sunt atatea baruri si cluburi si sa nu mai spun de furturi, scandaluri.Dar oricum este alegerea ta

| rozYy explică:

Ma gandeam dpdv al gasirii unui job apoi big grin

| corolav a răspuns:

Depinde din ce localitate ești.
Dar, d.p.d.v. al aspectului serios al problemei eu aș prefera Timișoara. Cred că e un mediu mai puțin viciat, chiar dacă e doar „provincie".

| taviyamato a răspuns:

Eu zic Timisoara pentru ca e un oras curat si superb, oameni la locul lor. Sunt cam pe la acelasi nivel stai linistita

| MishuD a răspuns (pentru rozYy):

Atunci clar Bucuresti. Ai mai multe sanse sa iti gasesti un job part time pe perioada facultatii, si evident sanse mai multe sa gasesti dupa absolvire.