| Levelstar a întrebat:

Saluare! Am primit notele de la evaluarea natioanala, mi-a iesit 9.04 media de admitere si as vrea sa intru in liceul Grigore Moisil din Bucuresti.Se intra cu 8.93 la mate-info.
Ar fi sanse sa nu intru?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, aş zice că ai șanse!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Nu cred ca vor creste mediile, deci sanse sa nu intri tinand cont ca ai media mai mare decat ultima de anul trecut sunt cam inexistente.
Bafta!

| Levelstar explică (pentru bursuc001):

Poate vin mai multi elevi cu medii mai mari si de asta ziceam ca nu pot intra, sunt 112 locuri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Levelstar):

Într-adevăr, şi situaţia aceasta este posibilă...
Oricum, dacă preferi acest liceu, atunci îl treci PRIMUL pe Fişa cu opţiuni happy
Apoi mai treci vreo 20 de liceewinking

| Idc12345 a răspuns:

Mediile cresc sigur, au fost examene mult mai usoare decat anul trecut, insa ai avea sanse.Totusi, daca e sa nu intri in moisil incearca si basarab, creanga, iorga sau Elena cuza.Eu am trecut a10-a in Sincai, dar si Moisil e f bun