| smhfg a întrebat:

Salut, am 13 ani si sunt baiat, puteti sa imi ziceti va rog frumos ce profiluri sunt la colegiul national Dragos Voda? Si mai amanuntit daca se poate.Dau funda, apreciez!

Răspuns Câştigător
| Andrei200202 a răspuns:

•Profilul Matematică-Informatică – 2 clase oferă elevilor şansa de a studia intens aceste două discipline, cu un orar dominat de Informatică, cu până la 4 ore/saptămână, Matematică – 4 ore/saptămână şi Fizică – 3 ore/săptămână.

•Profilul Ştiinţe ale Naturii – 2 clase are un orar axat pe studiul Fizicii – 3 ore/săptămână, Chimiei – 2 ore/săptămână şi Biologiei – 2 ore/săptămână.

•Profilul Filologie – 2 clase
(Engleză / Franceză) este în preponderent format din ore de Limba şi Literatura Română, Limba Engleză şi Limba Franceză, cu până la 5 ore/săptămână fiecare.

•Profilul Ştiinţe Sociale – 1 clasă are în componenţă ore de Istorie, Limba şi Literatura Română, Limba Franceză şi Limba Engleză, cu pană la 3 ore/săptămână.

Sursa: https://dragosvoda.ro/plan-de-invatamant/

1 răspuns:
| smhfg explică (pentru Andrei200202):

Multumesc foarte mult!????????