| Ramses89LM a întrebat:

Salut, am 14 ani, 1.60 și 67 de kg.
Cum aș putea slăbii?
Dați informații despre nutriție dar și ce sport pot face pentru a slăbi. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| HarleyQuinn a răspuns:

În general, slăbitul e aproximativ 30% sport și 70% dietă.
Legat de dietă: elimină prăjelile, dulciurile și sucurile și ai grijă să mănânci ultima dată cu 4 ore înainte de culcare. Nu aș recomanda diete serioase la vârsta ta.
Iar despre sport: încearcă înotul și săritul corzii, sunt foarte folositoare. Eventual, poți să faci exerciții și acasă, caută pe Youtube "workout videos".

1 răspuns:
| Ramses89LM explică (pentru HarleyQuinn):

Da, sunt bune informatiile. Mersi!