| SasukeCS2 a întrebat:

Am de facut un portofoliu la Economie si nu stiu sa fac punctul acesta: "Toate societatile sunt obligate sa obtina din partea institutiilor statului aprobari de functionare:
-de la pompieri pentru asigurarea PSI (paza si stingerea incendiilor);
-de la directia sanitar veterinara (DSP);
-aprobarea de mediu, mai ales in domeniile unde prin specificul activ s-ar putea produce atacuri asupra mediului."
Va rog ma puteti ajuta?
Fundita!

2 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Si la astea ce ai de facut sa dai exemple sa dezvoltii?

| SasukeCS2 explică (pentru Pufffx):

Trebuie sa le scot la imprimanta sub forma de model. De exemplu la PSI trebuie o fisa in care sa scrie ca pompierii imi da aprobarea de a construi o firma in acea zona. Chestiile astea se folosesc la crearea unor firme reale, dar noi avem de facut un portofoliu in care sa avem documentele pentru infiinatarea unei firme (imaginare), dar nu le gasesc pe internet.