| anonim_4396 a întrebat:

Am multe carti vechi in biblioteca si as vrea sa le donez. Ce ma sfatuiti sa fac : sa apelez la anticariate, biblioteci sau sa-mi incerc norocul printre cunoscuti, poate au ei nevoie de ceva carti? Oricum as vrea sa le dau ca donatie sau contra cost, nu conteaza. Ma gândesc ca inainte sa fotografiez titlurile respective si sa le pun pe un blog, pentru a fi mai usor de vazut pentru doritori.

5 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Te duci in biblioteca aceea și vorbești cu bibliotecara/bibleotecarul de acolo și îi zici daca se pot dona niște cărți.

| Felissa13Eden a răspuns:

Ai putea sa apelezi la un anticariat.Iti fac oferta pe mai multe carti si iesi cu niste bani din asta, sau
sa le donezi la biblioteci.

| AFR81 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

De fapt anticariatele sunt cam pline si cam fara bani. Cauta carti foarte rare, in schimbul carora ofera bani putini. Am testat pe pielea mea.

| Betty12345678 a răspuns:

Anticariate/biblioteci.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu le-am pus intr-un geamantan si le-am dus la biblioteca.