| Lester23 a întrebat:

Salut
Am parcat si am primit amenda de 200 lei.

Am trimis sms-ul inainte la numarul corect insa in loc de " 1B999XXX" am pus "P1 B999XXX". Mereu am platit asa si nu au fost probleme

Am achitat la 13:04 si la 13; 41 s-a gasit unul sa imi lase o notificare in geam. Precizez ca mereu am achitat asa si n-am patit nimic. Stiu ca P1 era prefixul vechi.

Sunt sanse de contestatie? (Bucuresti)

Multumesc

5 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Daca ai confirmare de parcare platita, mesajul ala in care iti zice dupa ce trimiti SMS ca ai platit parcarea pentru intervalul orar X-X, atunci da, ai sanse de 100% de contestatie.

| Lester23 explică (pentru SuNaM):

Ma gandesc ca poate au dat ca am pus codul gresit al sectorului… dar daca tu spui

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai confirmarea sms atunci clar poti contesta

| Lester23 explică (pentru suntserios):

Desi am pus p1 in loc de 1b la prefix? desi tariful era la fel…
de ce oare am luat amenda

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai primit mesaj de confirmare cand ai platit Parcarea?