| Alin0001 a întrebat:

Am o prezentare de facut dar nu sunt sigur cum se pronunta urmatoarele cuvinte din franceza: "I'Aooir" si "Mathieu Delaporte". Va rog sa ma ajutati, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Camelutsaa a răspuns:

L'Aooir = Leoar
Mathieu Delaporte = Matieo Delaport

Asa se citesc :* Sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Le scrii pur si simplu in caseta "Google translate" (vezi sa fii pe limba Franceza->Romana) si dai "click" pe difuzor, jos in dreapta, si auzi cum se pronunta.

| Andradutzza a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#fr/ro/ inceaca aici. scrie cuvantul si dai acolo unde se asculta cum se pronunta. si gata! Sper ca te-am ajutat. Funda?;;)

| JackDanielTime a răspuns:

L'aooir-loar
mathieu delaporte-matiio(ma-ti-eu asa il citesti) deolaport funda

| Alin0001 explică (pentru JackDanielTime):

Dar nu este "L", este "i" mare...

| JackDanielTime a răspuns (pentru Alin0001):

Bai ai facut franceza cu profa de sport
taci nu vezi ca si raspunsurile anterioare sunt cu L nu cu i

| Alin0001 explică (pentru JackDanielTime):

Mars in mm ca verisoara mea care nu face franceza m-a rugat sa intreb cum se pronunta si este I'Aooir, fraierul dracu'...

| Alin0001 explică (pentru JackDanielTime):

E cu "i" mare, ratatule

| JackDanielTime a răspuns (pentru Alin0001):

Atunci raspunsul castigator de ce este cu l fraiere care esti tu

| JackDanielTime a răspuns (pentru JackDanielTime):

Macar specificai ca este cu i sau scriai cu litera mica ca sa vada toata lumea