| Andrei0410 a întrebat:

Salut! As vrea sa ma apuc si eu de învățat japoneza si as vrea sa știu cam care sunt cele mai bune manuale si cărți de exerciții de pe piață. Am încercat pana acum sa învăț cu Duolingo, dar mi se pare ca sunt prea vraiște lecțiile. Am găsit un manual si o carte de exerciții de la editura Polirom, scrise de către Neculai Amalinei si voiam sa știu daca mai sunt si alte variante, ca eu unul nu am găsit.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand sa-ti cauti un profesor cu care sa inveti japoneza, fiindca-i imposibil sa inveti singur.
Limbile arabe si cele asiatice sunt foarte nazale si nu se pot invata fara profesor.

| and0ra a răspuns:

Salut! Eu învăț de pe cărțile 'Minna no Nihongo'. Din păcate genul acela de cărți sunt cu traducere doar în limba engleză, nu română. Dar sunt cele mai bune de pe piață.

| and0ra a răspuns (pentru and0ra):

Scuze, am uitat să menționez, dar poți de asemenea să încerci la Linghea. Eu am ghidul de conversație și cartea de gramatică a limbii contemporane și sunt chiar bine structurate (și în limba românăhappy )

| LisaJulie a răspuns:

Incearca cateva cursuri online cu un profesor care sa iti explice! Si eu vreau sa invat japoneza si coreeana dupa ce am invatat limbile europene