| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ce mistere ascunde piramida lui Keops?

3 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv explică (pentru Pintoiu_Raresh_1993):

Multumesc pentru raspuns, dar nu vroiam tot preluari de pe Google, m-am saturat de astea, crede-ma. Vroiam niste detalii referitoare la astea de la cei care stiu si exprimare personala, nu copiata de pe internet.

| anamary a răspuns:

Piramida lui Keops este singura piramida care a rezistat cutremurelor furtunilor, inundatiilor, etc.
Cred ca are o poveste aparte... tinand cont de faptul ca spre deosebire de celelalte piramide...ea nu sa daramat.
Deci a fost construita altfel decat celelalte.
Asta e parerea mea... sper sa fie o parere buna happy