| VecinaDeLa3 a întrebat:

Ce parere aveti despre civica? Vi se pare o materie utila? De Ce? Vreau pareri argumentate. Dau fundita celui mai convingator.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Bunalove struck!
Da! Civica este o materie utila desii multi nu o iau ca atare! Civica este uan dintre putinele materii ( poate chiar singura) care te invata cum sa te porti in societate! Datorita civicai uh sti ce drepturi ai sti cum sa aplanezi o disputa sti sa respecti si sa te faci respectat!
Civica iti formeaza o educatie pe care. poate parintii tai nu su stiut sa tio dea! Este foarte important sa stii cum sa te porti in societate si sa-ti cunosti drepturile!
FunDa?love struck

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu e cea mai tampita materie posbila! :. am facut civica 3 ani si nu am invatat NIMIC! ...doar stateam la ora si nu faceam nimic! am zis-o si o sa o mai zic ...in loc de civica ar tr sa se faca educatie financiara!

Răspuns utilizator avertizat
| InsaneDoll a răspuns:

Sincer, eu urasc civicastraight face... E naspawinking Si oricum la ce e buna?straight face...Mai bine i-ar invata civica pe aia din guvern.

| ghineanamaria a răspuns:

Civica e utila. Mie imi place.Mai inveti ce se intampla prin tara.Chiar daca in unele scoli nu prea se face civica avem nevoie de invatamant despre parlament guvern presedinte etc.