| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă școala se va relua în toamnă, se vor face lecțiile nefăcute de pe sem II?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La gramatică, chestiile astea: "se v-a relua" și "se v-or face" să le parcurgi tu incă odată, indiferent dacă s-au făcut sau nu in sem II

| Alverto a răspuns (pentru sierra1):

Ai auzit de autocorector bunica Sierra?

| sierra1 a răspuns (pentru Alverto):

Alverto mami, se va relua școala și toți vor face orele pierdute (oops, autocorectorul m-a lăsat in pace!)

| sierra1 a răspuns (pentru Alverto):

Deci ce spuneai?

| Alverto a răspuns (pentru sierra1):

Ești penibilă în tot ce scrii, nu știu ce e cu tine și cu ce ți-am greșit

Așa este când nu te informezi... Situația se încheie pe 12 Iun, și nu se mai refac orele pierdute

| sierra1 a răspuns (pentru Alverto):

" Alverto :... se v-a relua... se v-or face" - ești analfabet și nici măcar nu știi, asta-i mai grav

si la ultima postare ești paralel dar nu-i bai, vezi din toamnă

| Alverto a răspuns (pentru sierra1):

Da mersi, se vede că ai o viață foarte tristă și nu ai ce să faci rolling on the floor))) ești atât de tristă încât le spui studenților că rămân, penibil, foarte penibil
Așa face un comunist spălat pe creier care nu vrea să accepte adevărul
Media mea anuală la română este 9, am mers la olimpiade mereu, și uite că vine o comunistă scoasă din pronaos și mă corectează prin faptul că nu are ce facă, foarte penibil!

| sierra1 a răspuns (pentru Alverto):

"mea anuală la română este 9, am mers la olimpiade mereu"

suntem copleșiți de monumentalitatea personalității tale!

(ps - 9 la română dovedește că ai maaari lacune!)