| SickKunt a întrebat:

Salut! După ce termin clasa a 8-a aș vrea să intru la științe sociale, ar putea să îmi spuna cineva care ar fi avantajele si dezavantajele acestui profil?

Răspuns Câştigător
| 13AlinaM a răspuns:

Buna, eu sunt le-a 12-a la științe sociale, avantajele sunt ca nu ai matematica, ca din a 11-a nu mai faci deloc chimie și fizica și nu-i stres cu astea (mate chimie BIO fizica). Dar in schimb vei avea foarte mult de învățat in special la istorie, asta ar fi singurul dezavantaj (după părerea mea)

3 răspunsuri:
| SickKunt explică (pentru 13AlinaM):

Dacă in clasele 5-8 nu am învățat mai deloc istorie aș avea șanse?

| 13AlinaM a răspuns (pentru SickKunt):

Clar ai sansa deoarece din ce dau bac, e doar materia de clasa a 12 a nu are legatura cu 5-8

| SickKunt explică (pentru 13AlinaM):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Acum sper sa intru=)