| anonim_4396 a întrebat:

Imi da-ti exemple de schite si spuneti-mi daca La Medeleni este schita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Medeleni este roman.Schite sunt:
D-l Goe
Bubico
Vizita
Tren de placere
Caldura mare
Lantul slabiciunilor
C.F.R
La Peles
Premiul intai
Lache si Mache
Proces verbal etc.
Toate sunt scrise de Ion Luca Caragiale. FUNDA?

7 răspunsuri:
| castraveteleLoim a răspuns:

Lool e roman laughing)) cum sa crezi ca e schita

| Alexiss75 a răspuns:

La Medeleni nu este schita dar Vizita de I.L. Caragiale este.El a mai scris si altele ca de exemplu Bubico.

| FlorescuMariusDan2000 a răspuns:

La Medeleni este un roman.in niciun caz o schita
Exemple de schițe: Lanțul slăbiciunilor, Domnul Goe, Vizita..., Tren de plăcere, Caldura mare, Bubico și altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Citește de aici povestirea câtorva schițe, dar și povestirea pe scurt a romanului La Medeleni http://lecturirecenzate.ro/

| vladflame6 a răspuns:

Boom bit.ch get out away

| swetty10 a răspuns (pentru castraveteleLoim):

Castravete in loc sa razi mai bine o ajuta-i poate nu stia asta e, dar tu nu trebuie sa razi!

| Mihaela_Hacman_1953 a răspuns:

Este un roman exceptional, daca nu l-ai citit inca, citeste-l in vacanta si nu o sa-ti para rau!