| anabelle48 a întrebat:

imi puteti spune cam ce materii prevede oralul a unui elev de a 9a la profilul fiologie intensiv engleza al colegiului national Mihai Eminescu din Bucuresti...care sunt materile optionale? funda:*

Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Eu sunt.
Se fac 6 ore de engleză pe săptămână.
4 română 2 mate, 2 fizică, 1 chimie, 2 franceză/germană, 2 istorie, 1 latina, 1 sport, 2 logică, 2 geografie
Practică nu se fac la profilele umane şi reale.

3 răspunsuri:
| anabelle48 explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

Din cate am citit pe mai multe formuri multi recomanda acest liceu... se merita? cum sunt profesorii, cerintele?

| corolav a răspuns:

Probabil că ai vrut să spui „orarul"( nu „oralul).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.